Ta strona pokazuje obecności po jej dodaniu. Podnieść frekwencja może być osiągnięty poprzez poprawę rankingu, dodając do-sti baner zdjęcia umieszczonego na stronie głównej lokalizacji i innych obiektów w tym samym regionie.
Symbolem obecności zamożnej społeczności ormiańskiej w mieście, zbudowany został w 1706 roku kościół ormiański.
Dziedziniec świątyni jest wystarczająco duża, na jego terenie znajduje się cmentarz ormiański. Kościół i jego dziedziniec otoczony wysokim murem, z pięknymi bramami. Świątynia dość аскетичная i nie jest szczególnie dobra budowa.
Grube ściany, wysoko umieszczone okna, nad drzwiami wejściowymi znajduje się balkon. Głównym fasada kościoła подпертый skarpy, że występują w dolnej części ścian na dwa metry. Natomiast wnętrze świątyni славилось przepychem i bogactwem.
Podczas reżimu komunistycznego kościół służył jako magazyn. Teraz kościół jest zamknięty, a w oknach kraty, obskurne ściany, dach się wali.