Ta strona pokazuje obecności po jej dodaniu. Podnieść frekwencja może być osiągnięty poprzez poprawę rankingu, dodając do-sti baner zdjęcia umieszczonego na stronie głównej lokalizacji i innych obiektów w tym samym regionie.
Kebir-Jami została wybudowana w 1508 roku. Jest on uważany za najstarszy budynek w mieście, jego zabytki architektoniczne.
Początkowo nazywano meczet Ak-Meczet, który oznacza "biały meczet", ponieważ ściany budynku były całkowicie białe, a obecna nazwa "Kebir-Jami" oznacza "katedra".
W 1936 roku wybuchł pożar, który zniszczył meczet. Został on przywrócony, ale zmienił swój pierwotny wygląd.
Jednak w środku można zobaczyć odrestaurowane ozdoby, obrazy i arabskie Mehrab.
Meczet jest nadal w eksploatacji. Jest on otwarty dla turystów, że drzwi zdecydowanie powinien zdjąć buty.